Ana Sayfa Hakkında Yarışma Statüsü Sonuçlar - Ödüller Kayıt - Parkur Galeri Oteller - Ulaşım İletişim

34. ULUSLARARASI TRABZON YARI MARATONU


YARIŞMA STATÜSÜ


Maraton 22 Şubat 2014 tarihinde Trabzon’da düzenlenecek olup, teknik toplantısı

21 Şubat 2014 tarihinde saat 17:30’da yapılacaktır. (Teknik Toplantının yapılacağı yer kayıt yapılan, Hamamı Zade İhsan bey Kültür Merkezinde bildirilecektir.)


GENEL KONULAR  :

1. Yarışmalar Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

2. Maraton; kulüp, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olup, kayıt yaptırırken yabancı uyruklu sporcuların pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

3. Yarışmalarda 1996 ve daha büyük doğumlu sporcular yarışabilecektir.

4. Sporcular yarışmalara 2015 sezonu vizeli Atletizm lisansları ile katılacaklardır. Vizesi olmayan sporcular yarışmaya katılamazlar

5. Yarı maratona katılan sporcular, organize komitesince anlaşma yapılan otellerde konaklama sağlayabilirler. (konaklama ücreti katılımcılara aittir.)Katılımcılar anlaşmalı otel isimlerini internet üzeri yaptıracakları kayıt esnasında sistemden görebilirler.

6. Yarışmaların madalya töreni ve yarı maratonda ilk on sırayı alan, Masterlerde ve Halk koşusunda ilk üç’e giren sporculara aşağıda belirtilen miktarlardaki ödüller Hamamı Zade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde ödül töreninde verilecektir. Ödül töreni saati bir gün önceki yapılacak teknik toplantıda açıklanacaktır.

7. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

8. Trabzon ili sporcularına ve halkına açık olarak yapılacak halk koşusuna organizasyon komitesince hazırlanan feragatname veya sağlık raporu ile katılınabilir.

9. Maraton ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini yarışmayı düzenleyen Trabzon Belediye Başkanlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.

10. Yarışmaya katılacak bütün sporcu, temsilci ve antrenörler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek, İl Müdürlükleri tarafından imzalı tek kafile listesi ile yarış yerine geleceklerdir.

11. Yarışmalara katılacak sporcu, temsilci ve antrenörlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları tasdikli kulüp veya ferdi isim listelerinin, bir adedini federasyon görevlisine vermek zorundadırlar. ( Silinti, kazıntı ve isim ilavesi yapılmış listeler kabul edilmeyecektir. )

12. Yarı Maraton kayıtları 21 Şubat 2015 tarihindeki teknik toplantıya kadar Belediyeye bağlı, Yarışma sonrası ödüllerin verileceği yer olan, Hamamizade İhsan bey Kültür Merkezinde yapılacaktır. Teknik toplantı sonrasında kayıt yaptırılamayacaktır. Ancak, mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanların kararını, Teknik Delege verecektir.

13. İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve elektronik olarak kayıt altına alınarak hakem çizelgeleri ile birlikte Teknik Delegeye teslim edecektir.


TEKNİK KONULAR  :

1. Yarı Maraton 21,1 km olup, tüm yarışmacılar aynı mesafeyi koşacaktır.

2. Yarı Maraton Ferdi sıralama ve Takım sıralaması yapılacaktır.

3. Takım olarak katılacak kulüpler en fazla 4 sporcu ile yarışabilirler. Üç (3) sporcunun derece toplamları takımların puanlarını oluşturacaktır. Takımlar, en az derece toplamından çoğalan derece toplamına göre sıralanacaktır. Eşitlik halinde takım adına koşan 3. sporcunun derecesi iyi olma (düşük olma) durumu dikkate alınacaktır. Yarışmaya katılan takımlar kulüp antetli listeleri ile sadece yukarıda belirtilen sayıda sporcu isimlerini yazılı olarak teknik kurula vereceklerdir. Aksi listeler işleme konulmayacaktır.

4. Yarı maraton çıkışı 09:00’da, Halk koşusu çıkışı 08:00’da verilecektir.

5. Yarışma süresince yarışma parkuruna görevli araçların dışında araç alınmayacaktır.

6. Yarı maratonda iki buçuk saatin üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla parkuru terk etmeleri sağlanacaktır. (Otobüse binmeleri sağlanacaktır.) Bu süreden (2,5 saatten) sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer almayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu olmayacaktır.

7. VETERAN SPORCULARIN YAŞ KATEGORİLERİ:

ERKELER:    BAYANLAR:     

40-44,      40-44,

45-49,      45-49,

50-54,      50 ve ÜSTÜ

55-59,

60-64,

65-69,

70-74,

75 ve ÜSTÜ

MALİ KONULAR   :

1. Yarışma sonucunda ilk 12’ye giren bayan sporcuların ve ilk 20’ye giren erkek sporcuların harcırahları Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ödenecektir. (Trabzon ili sporcuları ve yabancı uyruklu sporculara ödeme yapılmayacaktır.)

2. Yarışmaya iştirak edecek kafilelere yapılacak otobüs ödemelerinde Federasyonumuzun illerden istemiş olduğu uygulamadaki en son rayiç bedelleri dikkate alınacaktır.

3. Harcırah baraj derecelerini geçemeyen sporcular ile antrenör ve temsilcilerin kanuni harcırahları Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 07.06.2007 tarih ve 2461 sayılı genelgenin (5). maddesi, (c) bendi doğrultusunda bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin bütçe imkanları dahilinde ( Resmi yarışma sonuçlarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine teslim etmeleri kaydı ile ) ödenebilecektir.

4. Takımlara ayrıca takım sıralamasından dolayı ödeme yapılmayacaktır.

5. Trabzon Belediye Başkanlığı ile Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yarışma sonucunda genel tasnifte ilk üç sırayı alan bayan - erkek sporcular ile aşağıda yaş kategorileri belirtilen master sporcularına madalya ve çeşitli ödüller verilecektir. Takım halinde İlk üç dereceye giren Bay ve Bayan’lara Atletizm Federasyonu tarafından kupa verilecektir.

Teknik Delege: Ahmet ALTUN- Serap AKTAŞ

Telefon: 0505 7170126 – 0532 3248132

Yarışma Genel Direktörü: Yaşar ULUSOY

Telefon: 0533 646 73 32

ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKANLIĞI


22 Şubat 2015